6 najbardziej przydatnych akcesoriów kominkowych

20-11-2018

Ogień tlący się zimowymi wieczorami, delikatnie rozgrzewający i rozświetlający wnętrze ciepłym blaskiem to przyjemności, jakie daje kominek. Chcąc jak najdłużej cieszyć się jego możliwościami oraz korzystać z niego w ekonomiczny i wygodny sposób warto odpowiednio zadbać o swój kominek. Jeśli zastanawiasz się, jakie akcesoria kominkowe sprawdzą się najlepiej - poznaj nasze propozycje!

 

1. Stojak na drewno

Umożliwia przetrzymywanie drewna tuż przy kominku i to nie tylko w praktyczny, bo i estetyczny oraz elegancki sposób. Spośród szerokiej oferty akcesoriów kominkowych do wyboru są różne warianty:

stojak na drewno

Dzięki temu możesz dopasować stojak do aranżacji wnętrza, tak by stanowił stylowe uzupełnienie wystroju. Warto także, poza designem, zwrócić uwagę na tworzywo oraz wykonanie stojaka, których jakość przełoży się na trwałość produktu. Najdłużej posłużą kosze metalowe lub wykonane z wysokiej jakości imitacji skóry, a także stalowe stojaki, posiadające wytrzymałe łączenia.

 

2. Przybory kominkowe

Czyli akcesoria kominkowe niezbędne do utrzymania czystości paleniska oraz obszaru wokół niego, a także pozwalające zadbać o ekonomiczne spalanie drewna i jego bezpieczne uzupełnianie. Możesz kupić pojedyncze przybory kominkowe, jednak warto wybrać cały zestaw, który będzie nie tylko praktyczny, ale i będzie pełnił funkcję dekoracyjną. W zestawie najczęściej znajduje się:

  • miotełka,
  • łopatka,
  • pogrzebacz,
  • szczypce.

Warto zaopatrzyć się także w metalową szczotkę oraz przewód do czyszczenia, dzięki którym zadbasz o czystość przewodu kominowego. Regularne czyszczenie komina jest niezwykle istotne dla optymalnej eksploatacji kominka.

 

3. Odkurzacz kominkowy

Umożliwiający dokładne usunięcie popiołu z paleniska. Odkurzacze kominkowe wyposażone w filtry pozwalają na sprzątnięcie zanieczyszczeń, jednocześnie unikając emisji dodatkowego pyłu, co wpływa jednocześnie na ekonomikę pracy i czyni ją bardziej przyjazną dla zdrowia. Akcesoria kominkowe dostępne są w różnych wariantach zarówno jeśli chodzi o długość węża, pojemność, jak i moc.

 

4. Ruszt

żeliwny ruszt

Dzięki niemu drewno spala się równomiernie i całkowicie, co pozwala zminimalizować ilość popiołu w palenisku, a to z kolei przekłada się na szybsze sprzątanie. Na rynku dostępne są ruszty:

  • żeliwne - odporne na działanie wysokich temperatur, zapewniają długotrwałe użytkowanie, najczęściej wybierane przez posiadaczy kominków,
  • stalowe - mniej popularne od żeliwnych, aby taki ruszt posłużył długo warto wybrać produkt ze stali wysokiej jakości.

Ruszty to akcesoria kominkowe występujące w różnych kształtach, dzięki czemu bez trudu można je dopasować do kształtu paleniska.

 

5. Osłona kominkowa

Skutecznie chroni elementy wyposażenia domu, znajdujące się w pobliżu kominka, przed zniszczeniami, jakie mogłyby spowodować wydostające się z niego kawałki drewna i ogień. Stanowi także zabezpieczenie przed dziećmi i zwierzętami. Osłony kominkowe najczęściej wykonane są z wytrzymałej siatki, przez którą widoczny jest kominek i ogień, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo, a jednocześnie pozwalają nadal cieszyć się przyjemnym widokiem rozpalonego ognia. Wśród akcesoriów kominkowych dostępne są także osłony w postaci samych prętów metalowych - warto jednak pamiętać, że te zabudowane, z siatką, stanowią lepszą ochronę.

 

6. Wózek do drewna

Pozwoli bez trudu przewieźć dużą ilość drewna kominkowego z miejsca składowania. Praca z wózkiem jest znacznie bardziej wydajna, niż w przypadku wykorzystania do transportu drewna koszy. Wózki pozwalają zaoszczędzić czas, energię oraz zdrowie. Najczęściej posiadają duże, gumowe kółka, które zapewniają łatwe prowadzenie. Na rynku dostępne są wózki do drewna w różnych wariantach udźwigu, a także modele wyposażone w koszyk, który posłuży jako stojak na drewno w domu.

 

Akcesoria kominkowe - czyli mniej pracy, lepsze efekty

Akcesoria kominkowe pozwolą Ci w pełni zadbać o długotrwałą eksploatację kominka. Dzięki nim zaoszczędzisz zarówno czas przeznaczony na jego sprzątanie, jaki i samo drewno, ponieważ zadbany kominek, to ekonomiczne spalanie.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl