Czym kierować się przy wyborze taboretu fryzjerskiego?

18-10-2019

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego to podstawa komfortowej pracy i satysfakcji klientek. Taboret kosmetyczny jest jednym z niezbędników w wielu salonach, jednak tylko ten właściwie wybrany wpłynie pozytywnie na wygodę i jakość pracy fryzjera. Z kolei hoker fryzjerski nieprzystosowany do specyfiki pracy może okazać się poważnym utrudnieniem. Przekonaj się, na co zwrócić uwagę wybierając taborety kosmetyczne i dlaczego wybór hokera optymalnie przystosowanego do charakteru pracy fryzjera jest tak ważny.

Hoker fryzjerski

Hoker fryzjerski, czyli wygoda przede wszystkim

Hokery fryzjerskie powinny zapewniać fryzjerom możliwość wykonywania swojej pracy w wygodnej pozycji siedzącej. Zostały zaprojektowane z myślą o możliwości łatwiejszej stylizacji, przy odpowiednim dopasowaniu do wysokości klientki czy do rodzaju strzyżenia. Jednak, aby wybrać taboret kosmetyczny, który faktycznie będzie stanowił wygodne rozwiązanie, warto poszukiwać go z rozwagą. Estetycznie wykonane, nowoczesne i stylowe taborety kosmetyczne nie zawsze muszą być tymi najbardziej wygodnymi. Hoker fryzjerski musi być przede wszystkim funkcjonalny i posiadać odpowiednią konstrukcję.
To niezwykle ważne z punktu widzenia komfortu pracy, co przekłada się na jej jakość i zadowolenie klientek, a także na to, czy wrócą do salonu i czy będą go polecać. Odpowiednio dobrany taboret kosmetyczny powinien zatem:

  • zapobiegać zmęczeniu (szczególnie kręgosłupa oraz rąk), jakie pojawia się podczas długotrwałej pracy stojącej czy siedzenia w niewłaściwy sposób,
  • ograniczać pojawianie się niedogodności podczas pracy, np. wymuszenie obciążającego kręgosłup pochylenia, w celu zapewnienia odpowiedniej pozycji do danego rodzaju strzyżenia.

Hokery fryzjerskie zapewniające wygodę, pełną swobodę ruchów i łatwy dostęp z każdej strony klienta pozwalają wykonywać pracę komfortowo, w pełnym skupieniu i przy zachowaniu optymalnej precyzji.

Taboret fryzjerski a wydajność pracy

Zastanawiasz się, w jaki sposób hokery fryzjerskie mogą wpływać na efektywność pracy? Odpowiednio dobrany taboret obrotowy na kółkach sprawia, że fryzjer pracuje wygodniej, a to przyczynia się do mniejszego zmęczenia i ograniczenia czasu przeznaczonego na przerwy robione np. po to, by rozmasować bolący kark. Taboret kosmetyczny, wpływając na lepsze samopoczucie, sprzyja bardziej wydajnej pracy i - co równie ważne - czyni ją przyjemniejszą.

Czy drogi hoker fryzjerski będzie lepszy?

Warto wybierać taborety kosmetyczne w korzystnym stosunku jakości do ceny, co nie oznacza, że najdroższe hokery fryzjerskie będą najlepszymi. Jeśli zastanawiasz się, jaki taboret fryzjerski wybrać, jako wyposażenie swojego salonu, sprawdź meble kosmetyczne w ofercie Nikotools. Znajdziesz tam różnego rodzaju taborety, w tym m.in. taboret kosmetyczny typu siodło kosmetyczne, zapewniające wysoką wygodę pracy. Możliwość płynnej regulacji wysokości oraz kółka sprawiają, że wybrany stołek fryzjerski pozwala swobodnie dostosować pozycję do wykonywanej pracy.

Wybierz funkcjonalny hoker fryzjerski i spraw, by Twoja praca przyciągała coraz więcej klientów!
 

Sprawdź inne taborety kosmetyczne:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl