Hoker - więcej niż krzesło barowe

19-08-2019

Słysząc hoker zapewne większość z nas wyobraża sobie bar, a przy nim ustawione wysokie, smukłe krzesła. I choć to właśnie z pubów jest znany, obecnie hoker to krzesło, które gości także w wielu innych wnętrzach, stylowo je zdobiąc. Projektanci odmienili charakter barowych krzeseł, nadając im elegancji, dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju materiałów, obić i poprzez nadanie im różnorodnych form. W kolekcjach znaleźć można zarówno hoker z oparciem, z podłokietnikami, przypominający wygodny, miękki fotel, jak i modele o proste, idealnie pasujące do klasycznych, minimalistycznych, a także industrialnych wnętrz. Poznaj hoker jako krzesło barowe i nie tylko!

Czym są hokery?

Najprościej rzecz ujmując, hoker to krzesło barowe o wysokości niemal równej wysokości stołu. Te tradycyjne raczej nie miały podłokietników i tylko niektóre z nich były hokerami z oparciem. Ze względu na gabaryty, ustawia się je przy wysokich blatach, wyspach kuchennych czy przy wysokich stolikach podczas przyjęć na stojąco, no i oczywiście, niezmiennie, jak na hoker, czyli krzesło barowe przystało - przy barach.

Hoker to krzesło, które na tle innych wyróżnia się konstrukcją

  • cztery długie, wąskie nogi, rozchodzące się ku dołowi lub jedna noga ze stabilną podstawą i - w zależności od modelu - systemem obrotowym,
  • podnóżki, które jednocześnie łączą nogi,
  • siedzisko. 

Są wysokie, ale stabilne, a te nowoczesne - jak na przykład hoker z oparciem i podłokietnikami, z miękkim siedziskiem - także wygodne. 

Czy hoker to tylko krzesło barowe?

Współcześnie hoker to nie tylko krzesło barowe. Nowoczesny design, w jakim projektanci ujmują hokery sprawia, że to efektowne krzesła do kawiarni, kuchni, jadalni, do biura, recepcji i do wielu innych miejsc, w których aranżację się wpisują. Co więcej, współcześnie nawet krzesła cateringowe projektowane są w formie hokerów, dzięki czemu mogą być wykorzystywane podczas różnego rodzaju przyjęć, jako stylowe meble cateringowe. Dzięki wyszukanym, gustownym projektom hoker to krzesło, które może nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Stylowe, wygodne i nowoczesne hokery

Hoker to krzesło, które w nowoczesnej odsłonie szturmem podbija ekskluzywne wnętrza. Współcześnie projektowane stołki stanowią połączenie różnych stylów, materiałów, kolorów i funkcjonalności. Z metalowymi nogami, w kolorze czerni, mosiądzu, krzesło barowe z siedziskiem drewnianym, tapicerowanym pikowaną skórą lub miękkim welurem, hokery z oparciem, podłokietnikami, regulacją wysokości - to modele stylowe, a zarazem uniwersalne. Współgrają z innymi elementami wyposażenia, tworząc oryginalne rozwiązania aranżacyjne.

Jak dobrać odpowiedni hoker do wnętrza?

  • Wybierając krzesła barowe typu hoker, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę wysokość wyspy czy stołu, przy którym będą stały. Ułatwieniem są z pewnością hokery z regulowaną wysokością. 
  • Równie istotna jest także wygoda, jaką zapewnia przede wszystkim miękkie siedzisko oraz hoker z oparciem
  • W kwestii samego designu obserwuje się dużą dowolność. Chcąc stworzyć spójną aranżację, warto wybrać hoker, którego nogi będą miały taki sam kolor, jak elementy pozostałych mebli, na przykład uchwyty czy listwy dekoracyjne. Jeśli natomiast stawiamy na oryginalność i nie boimy się eksperymentów aranżacyjnych, możemy wybrać dowolne hokery, trafiające w nasz gust - dzięki swojej formie wysokie hokery to krzesła, które w mgnieniu oka staną się dominującym elementem wyposażenia.

Hoker to krzesło barowe, któremu projektanci nadali nowe oblicze. Możesz wybrać hoker z oparciem lub bez, czarny, biały, szary, w kolorze głębokiej zieleni, czerwieni czy żółci - każdy model będzie stanowił intrygujące rozwiązanie aranżacyjne.

 

Sprawdź inne polecane krzesła barowe:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl