Jak wybrać najlepszy stojak rowerowy?

09-09-2019

Stanowi wygodne rozwiązanie dla tymczasowego parkowania roweru, przechowywania go czy serwisowania. Stojak rowerowy, dzięki możliwości różnorodnego zastosowania, wykorzystywany jest zarówno w miejscach publicznych, w warsztatach, jak i w domach. Występuje w różnych wariantach, dlatego chcąc wybrać najlepszy, warto zastanowić się, do czego będzie nam potrzebny. Czym różni się stojak rowerowy serwisowy od tego do przechowywania roweru w domu? Przekonaj się, na co zwrócić uwagę przy wyborze stojaka, by ten sprawdzał się jak najlepiej!

O czym należy pamiętać przy zakupie stojaka rowerowego?

Decydując się na zakup stojaka rowerowego, warto kierować się kilkoma aspektami:

  • przeznaczenie - czy ma to być stojak serwisowy rowerowy, czy do przechowywania roweru w domu lub parkowania go na zewnątrz,
  • konstrukcja - stojak rowerowy dostępny jest w kilku wariantach, m.in. wyróżnia się stojaki montowane do powierzchni oraz uchwyty ścienne; serwisowy stojak rowerowy również może być wiszący lub stojący, jednak jego budowa różni się od tych parkingowych,
  • liczba stanowisk - stojaki w zależności od modelu przystosowane są do parkowania różnej liczby rowerów,
  • materiał, z jakiego jest wykonany stojak rowerowy - od jakości materiału i rodzaju wykończenia zależeć będzie jego trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Jaką stojak powinien mieć konstrukcję?

Poszczególne stojaki różnią się budową - serwisowy stojak rowerowy, będzie miał inny kształt, niż tradycyjny stojak, jaki można spotkać przed budynkami użyteczności publicznej. Jednak niezależnie od samego kształtu, wszystkie stojaki rowerowe muszą cechować się stabilną konstrukcją. W ten sposób będą stanowiły pewne oparcie dla roweru, co pozwoli uniknąć przewrócenia się - zarówno roweru, jak i samego stojaka. Ma to istotne znaczenie w przypadku serwisowego stojaka rowerowego - stabilny stojak serwisowy zapewni wygodną i bezpieczną pracę, a także w przypadku pozostałych stojaków - w trosce o rowery, których upadek mógłby skutkować uszkodzeniem. Warto jednak pamiętać, że stabilność i trwałość konstrukcji nie jest ściśle związana z grubością poszczególnych elementów, ale ze wspomnianym już tworzywem, z jakiego stojak został wykonany.

Warto także zwrócić uwagę, czy stojak rowerowy zapewnia możliwość stałego montażu. Stojaki montowane na parkingu przed budynkiem, dla zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa parkowania rowerów, powinny umożliwiać stabilny montaż np. na śruby. Pozwoli to uniknąć wyrywania czy przewrócenia stojaka. 

Jakie korzyści zapewnia odpowiedni stojak rowerowy?

Wybrany zgodnie z przeznaczeniem stojak serwisowy rowerowy, stojak rowerowy domowy lub stojak parkingowy umożliwi:

  • wykonywanie drobnych napraw lub profesjonalne serwisowanie roweru w komfortowych i bezpiecznych warunkach,
  • przechowywanie roweru w wygodny sposób, nawet na małej powierzchni - wieszaki rowerowe sprawiają, że rower można zamontować na ścianie lub tuż pod sufitem,
  • stworzenie miejsc parkingowych dla rowerów w dowolnej przestrzeni - zarówno publicznej, jak i prywatnej,
  • zabezpieczenie rowerów przed kradzieżą czy uszkodzeniami powstającymi wskutek nieprawidłowego przechowywania.

Zarówno rowerowy stojak serwisowy, jak i pozostałe stojaki, to akcesoria rowerowe, które pozwolą zadbać o pojazdy na wiele sposobów. Mają praktyczne zastosowanie w użytku domowym, publicznym czy w warsztatach, a dzięki atrakcyjnym cenom, stanowią opłacalne rozwiązanie dla bezpieczeństwa rowerów.

Sprawdź inne stojaki rowerowe:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl