Jak wybrać pokrowiec i zabezpieczyć meble ogrodowe?

04-06-2018

Każdy, kto kupuje meble ogrodowe chciałby zapewnić im jak największą żywotność. Najbardziej niesprzyjającym miesiącem jest zima, ponieważ niskie temperatury i wilgoć powodują, że meble zaczynają blaknąć i kruszyć się, przez co nieestetycznie wyglądają. Szczególnie narażone są meble z naturalnych surowców, takich jak wiklina czy drewno, ponieważ mogą na nich powstawać grzyby lub pleśń. Jednym z najlepszych pomysłów na zabezpieczenie akcesoriów ogrodowych są specjalne pokrowce na meble ogrodowe. Nie tylko chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zabrudzeniami, ale też umożliwiają odpowiednie przechowywanie mebli ogrodowych, w przypadku braku miejsca w domu lub garażu.

 

Jak wybrać pokrowiec na meble ogrodowe?

Wybierając pokrowiec na meble ogrodowe należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego właściwości oraz przeznaczenie. Może być wykonany z różnych materiałów, dostosowanych do konkretnych rodzajów mebli. Na rynku znajdują się także uniwersalne propozycje pokrowców, które sprawdzą się bez względu na materiał, z którego wykonane są meble ogrodowe. Najważniejsze przy wyborze pokrowca jest jego odpowiednie dopasowanie do mebli. Powinien pozwalać na szczelne okrycie mebla z każdej strony, jednak zaleca się, aby pozostała przy tym przestrzeń, która umożliwi cyrkulację powietrza. Znaczenie ma nie tylko sam rozmiar, ale również kształt pokrowca. Na rynku znajdują się propozycje mieszczące pojedyncze meble lub całe komplety. Wśród nich są pokrowce:

  • owalne,
  • okrągle,
  • kwadratowe,
  • prostokątne,
  • przeznaczone do osłony konkretnego wyposażenia, np. parasoli lub leżaków.

 

Jak zabezpieczać meble ogrodowe?

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego, możemy zastanawiać się, jak zabezpieczać meble ogrodowe lub tarasowe. W dużej mierze zależeć to będzie od materiałów, z których wykonane są meble. Na początku warto sprawdzić stan mebli - dokręcić poluzowane śrubki oraz starannie wyczyścić, stosując w tym celu preparaty przeznaczone do danego tworzywa lub delikatne detergenty. Posiadając meble ogrodowe z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy wiklina, należy upewnić się przed ich schowaniem, że dobrze przeschły. Do niektórych tworzyw przeznaczone są specjalne impregnaty, oleje lub farby, które tworzą dodatkowe warstwy ochronne lub pomagają zachować estetyczny wygląd. Najważniejszą czynnością w przypadku braku odpowiedniego miejsca przechowywania jest osłonięcie mebli specjalnym pokrowcem, który ochroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

 

Zalety pokrowców na meble ogrodowe lub tarasowe.

Pokrowce na meble tarasowe posiadają liczne zalety. Skutecznie chronią przed opadami deszczu i śniegu, mrozem, wilgocią, zabrudzeniami oraz zapobiegają odbarwieniom, które pojawiają się na skutek silnego nasłonecznienia. Pokrowce są niezwykle proste w użyciu - bardzo szybko można je zarówno założyć, jak i zdjąć. Eliminują konieczność demontażu mebli lub akcesoriów ogrodowych i upychania ich w zamkniętych pomieszczeniach. Pokrowce pomogą w utrzymaniu estetycznego wyglądu mebli ogrodowych przez długie lata.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl