Jaki wentylator wybrać na upalne lato?

30-05-2019

Szukasz sposobu na ochłodę w upalne dni? Wentylator domowy to najłatwiejsze rozwiązanie podczas fali upałów. Przyjemny powiew chłodniejszego powietrza sprawia, że zbyt wysokie temperatury stają się mniej uciążliwe. Na rynku jednak dostępne są urządzenia o zróżnicowanych parametrach i przeznaczeniu. Radzimy, jaki wentylator wybrać i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Wentylator stojący

Czyli jeden z najpopularniejszych wiatraków pokojowych. Wentylator stojący postawisz w dowolnym miejscu na podłodze - ustawiony np. w rogu pomieszczenia, będzie roztaczał chłodny powiew w całym wnętrzu. Tego typu wentylatory domowe najczęściej posiadają regulowany statyw i kąt nachylenia, a także kilka prędkości obrotu śmigieł. Wentylator stojący może także posiadać funkcję automatycznej zmieniamy kierunku nawiewu.

Wentylator kolumnowy

To wentylator podłogowy w nieco nowocześniejszej wersji. Dzięki smukłej budowie, wentylator kolumnowy zajmuje mniej miejsca, niż tradycyjny wentylator stojący. Wiatrak kolumnowy to urządzenie, które najczęściej wyróżnia także stylowy design - wentylator domowy staje się dekoracją wnętrza. Wentylator kolumnowy również umożliwia dostosowanie intensywności nawiewu.

Wentylator podłogowy

Od poprzednich różni się wyglądem - jest bardzo niski. Często tego typu wentylatory podłogowe mają zastosowanie przemysłowe - ze względu na dużą moc sprawdzają się do wentylacji dużych pomieszczeń rolniczych, hal produkcyjnych czy obiektów sportowych.

Wentylator biurkowy

Wyróżniają go niewielkie rozmiary i często dekoracyjny wygląd. Wentylator biurkowy to cichy wentylator pokojowy, o niższej mocy niż podłogowy wentylator domowy. Tego typu wentylator na lato sprawdza się w biurze, gdzie chcemy się ochłodzić, podczas gdy inne osoby tego nie potrzebują lub w małych pomieszczeniach. Na popularności zyskuje także wentylator na USB - nowoczesny wentylator biurkowy, który działa poprzez podłączenie do komputera za pomocą kabla USB.

Termowentylator

Termowentylatory to urządzenia, dzięki którym możliwe jest zimą ogrzewanie i wentylacja latem. Zapewniają równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, ocieplając lub ochładzając powietrze. To uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie zimną mieszkania nie są dostatecznie dogrzane, a latem temperatura w nich jest zbyt wysoka.

Na co zwrócić uwagę wybierając wentylator domowy?

Wybierając wentylator na lato, warto wziąć pod uwagę kilka parametrów. Zapoznanie się ze specyfikacją urządzenia, pozwoli wybrać wentylator domowy w pełni dopasowany do oczekiwań. Kupując wentylator na lato, sprawdź:

  • regulację prędkości nawiewu - kilkustopniowa regulacja pozwoli wybrać optymalne rozwiązanie,
  • regulacja kierunku nawiewu - wentylatory domowe, które posiadają tę funkcję, zapewniają równomierny rozkład powietrza w pomieszczeniu,
  • moc - czym większa jest średnica skrzydła w tradycyjnym wentylatorze lub liczba skrzydełek w kolumnowym, tym większa będzie jego moc,
  • głośność pracy - wybierając wentylator na lato trzeba być przygotowanym, że jego pracy będzie towarzyszył szum. Najcichszy wentylator to wentylator biurkowy, wynika to z jego niskiej mocy, wśród pozostałych modeli, najcichszymi będą te, których głośność pracy nie przekracza 50 decybeli,
  • wykonanie - stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczne użytkowanie wentylatora domowego, to szczególnie ważne w przypadku wentylatorów stojących.

Jaki wentylator wybrać do salonu, a jaki do biura?

Wiatraki chłodzące mają różne zastosowanie:

  • wentylator do domu - jego wielkość powinna być dopasowana do wielkości pokoju, warto wybierać modele z możliwością regulacji kierunku nawiewu,
  • wentylator do sypialni - może to być model o niższej mocy, ale z regulacją intensywności nawiewu, zapewniający cichą pracę,
  • wentylator do biura - w tym przypadku sprawdzi się zarówno wentylator biurkowy, jak i wentylator kolumnowy, który doskonale będzie pasował do eleganckiego, nowoczesnego wnętrza. Warto też zadbać, by było to urządzenie, zapewniające cichą pracę,
  • wentylator do dużej firmy - jak wcześniej wspominaliśmy, dla przemysłu, rolnictwa czy produkcji dobrym wyborem będzie wentylator podłogowy o dużej mocy.

Czy opłaca się kupić wentylator na lato?

Zastanawiasz się, jaki wentylator wybrać - tańszy czy droższy? Cena najczęściej uzależniona jest od funkcjonalności - droższy wentylator domowy ma więcej funkcji, jednak niektóre z nich mogą okazać się zbędne. Najtańszy model to wentylator biurkowy - idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń lub do użytku tylko przez nas. Nieco większy wydatek to wentylator stojący oraz wentylator kolumnowy, ale pozwalają one wypełnić chłodnym powietrzem większą przestrzeń. Spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku, każdy z łatwością znajdzie wentylator, przystosowany do jego oczekiwań i możliwości finansowych.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl