Jaki żagiel przeciwsłoneczny wybrać?

02-03-2018

Wybór pierwszego żagla przeciwsłonecznego może wiązać się z trudnościami. Jeśli nigdy nie mieliśmy styczności z tego typu akcesoriami ogrodowymi, możemy mieć wątpliwości jaki kształt, rozmiar lub sposób montażu wybrać. Spośród tak dużej ilości żagli ogrodowych oferowanych na rynku, niełatwym zadaniem jest znaleźć produkt wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Nie jest to jednak niemożliwe! Zanim jednak zdecydujemy się na zakup żagla przeciwsłonecznego należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Idealne miejsce dla żagla przeciwsłonecznego

Żagiel przeciwsłoneczny może być zaaranżowany na wiele sposobów. Przed wyborem odpowiedniego modelu, należy zastanowić się nad kwestią jego położenia. Czy będzie to konkretne miejsce w ogrodzie, a może na tarasie? W zależności od możliwości technicznych, sposób mocowania będzie się różnił, przy czym elementy montażowe również będą inne. Żagiel ogrodowy nadaje się zarówno na zadaszenie grilla, jak i osłonę placu zabaw dla dzieci. Wiadomo jednak, że chcąc umieścić go w miejscu, w którym może pojawić się płomień, należy zamontować zadaszenie na odpowiedniej wysokości. Na balkonie sprawdzą się mniejsze formy zadaszenia, zaś w celu zacienienia tarasu, powinniśmy wybrać żagiel o większym metrażu. Duży wybór pomiędzy wymiarami i kształtami sprawia, że niemal każdy pomysł jest możliwy do zrealizowania.

Jak duże znaczenie ma rozmiar?

Rozmiar to jeden z najbardziej istotnych czynników branych pod uwagę podczas wyboru żagla przeciwsłonecznego. Jest tak, ponieważ będzie miało to duże znaczenie dla odpowiedniej ochrony przed słońcem. Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, który rozmiar będzie najlepszy, powinniśmy dokonać odpowiednich pomiarów. W tym celu należy wyodrębnić punkty montażowe (miejsca, do których będzie przymocowany żagiel). Żagiel powinien być mniejszy o około 30 centymetrów, aby pomieścić elementy montażowe i zapewnić możliwość regulacji napięcia. W naszej ofercie znajdują się żagle ogrodowe o następujących wymiarach:

Warto zapamiętać, że montaż mniejszych żagli jest łatwiejszy. W przypadku większych powierzchni, może pojawić się ryzyko silniejszych podmuchów wiatrów. W takim wypadku warto zastanowić się nad wyborem kilku mniejszych płacht. Duże żagle wymagają przemyślanych konstrukcji i najlepiej, aby znajdowały się miejscach bardziej osłoniętych.

Jakie kształty żagla ogrodowego są do wyboru?

Żagiel ogrodowy dostępny jest różnych kształtach:

Każdy z kształtów odmiennie się prezentuje, dlatego dobranie odpowiedniego będzie indywidualną kwestią. Aby dokonać właściwego wyboru należy uwzględnić zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalność w danym przypadku. Dzięki różnorodności, można zrealizować nawet najbardziej fantazyjne pomysły aranżacji ogrodu lub tarasu.

Piękne barwy żagli przeciwsłonecznych

Żagle przeciwsłoneczne nie tylko różnią się kształtem, ale również kolorami. Wybór jednego z nich będzie związany z kwestią gustu danej osoby, gdyż każda barwa nada zupełnie odmienny wygląd ogrodu. Wszystkie żagle, niezależnie od koloru, będą równie skutecznie chronić przed słońcem. Wybierając jednak jaśniejsze barwy, blask słońca może być bardziej widoczny. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno żywe kolory, jak i bardziej stonowane i uniwersalne. Do wyboru mamy następujące kolory żagli ogrodowych:

  • kremowy / szampański,
  • niebieski,
  • limonkowy,
  • fuksja,
  • szary brąz.

Aby nasz ogród stał się bardziej różnokolorowy, można wybrać żagle o odmiennych barwach. Pięknie będą się również komponowały żagle w odcieniu kremowym w połączeniu z żaglami koloru szary brąz.

Wybór odpowiedniego żagla przeciwsłonecznego to sprawa, która wymaga dłuższego przemyślenia i pewnej wizji konstrukcji. W razie potrzeby warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie do przewidywanych warunków.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl