Koksownik ogrodowy - do czego służy i jak z niego korzystać?

07-05-2019

Lubisz spędzać wieczory przy ognisku, ale nie chcesz niszczyć trawy w swoim ogrodzie? Palenisko ogrodowe, zarówno to tradycyjne, dość niewysokie, kształtem przypominające misę, jak i wysoki, projektowany na kształt kosza, koksownik ogrodowy, pozwoli Ci z łatwością rozpalić ogień w dowolnym miejscu, bez obaw o podłoże, jak i o bezpieczeństwo. Koksowniki wyróżnia nie tylko łatwe użytkowanie i funkcjonalność - to także efektowna dekoracja ogrodu. Przekonaj się, w jaki sposób możesz z nich korzystać i umil sobie letnie, jak i jesienne wieczory.

Koksownik ogrodowy - do czego właściwie służy? 

To dekoracyjny kosz na ognisko - pełni on rolę dodatkowego źródła światła w ogrodzie czy na tarasie. Palenisko ogrodowe pozwala przyjemnie ogrzać się w chłodne wieczory, a także stworzyć wyjątkowy klimat - zarówno podczas garden party, jak i w czasie relaksu. Jednak to nie koniec funkcjonalności palenisk ogrodowych - przede wszystkim możesz wykorzystać je jako nowoczesny grill. Wystarczy, że na koksownik ogrodowy położysz ruszt, możesz także piec nad nim kiełbaski, jak nad tradycyjnym ogniskiem. Nie zapominajmy jednak o funkcji dekoracyjnej - palenisko ogrodowe dzięki stylowemu, a jednocześnie uniwersalnemu designowi, uzupełni aranżację niemal każdego ogrodu.

Czym kierować się przy wyborze koksownika?

W kwestii funkcjonalności - niemal każdy kosz na ognisko jest równie praktyczny. Warto zatem zwrócić uwagę, no to czy koksownik ogrodowy:

  • wykonany jest z trwałych materiałów - żeliwa czy stali - zapewnią one długotrwałą użyteczność. Dodatkowo, materiały te pozwolą na wygodne przenoszenie kosza z miejsca na miejsce,
  • wykonany jest solidnie - to z kolei rzutować będzie na bezpieczeństwo użytkowania, co w przypadku kosza na ognisko jest niezwykle istotne - dla optymalnego bezpieczeństwa powinien on być stabilny i odpowiednio głęboki,
  • będzie pasował do aranżacji ogrodu - skoro koksownik ogrodowy ma być także dekoracją, warto zadbać, aby był dekoracją efektowną - dopasuj design paleniska do wyglądu mebli ogrodowych czy innych akcesoriów.

Jaki kosz na ognisko wybrać?

Koksowniki ogrodowe najczęściej różnią się designem oraz rodzajem materiałów, z których są wykonane. W kwestii ich rozmiaru - najczęściej można spotkać koksownik 30x30x42 cm. Warto mieć na uwadze, że tradycyjne palenisko ma nieco inny kształt niż koksownik, który przypomina kosz - palenisko ogrodowe ma dość niskie nóżki oraz misę o większej powierzchni, najczęściej o średnicy około 60 do 100 cm. Jednak dla ogrzania się czy zbudowania przyjemnego klimatu, kosz na ognisko o wymiarach 30x30x42 cm zdecydowanie wystarczy

Kolejna kwestia, to wspomniany wygląd - pamiętając o dopasowaniu koksownika do elementów wystroju ogrodu, warto także wiedzieć, że dostępne są kosze na ognisko:

  • z podstawą na popiół lub też bez niej,
  • z ozdobnym wykończeniem lub o klasycznym, prostym designie.

Wygodny sposób na ognisko w Twoim ogrodzie

Przenośny koksownik ogrodowy to praktyczne akcesorium. Możesz korzystać z jego funkcjonalności w dowolnym miejscu - w ogrodzie, na działce czy na tarasie. Kosz na ognisko pozwoli Ci przygotować aromatyczne potrawy, a przy tym przyjemnie się ogrzać, co więcej palenisko ogrodowe zapewni dodatkowe oświetlenie oraz zadba o przyjemną atmosferę i stylowo ozdobi ogród. Szereg zalet czyni z koksowników niezawodne akcesoria ogrodowe niemal na każdą porę roku.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl