Palenisko ogrodowe - do czego służy i jak z niego korzystać?

07-03-2019

Pozwala rozpalić ognisko, otoczyć się przyjemnym ciepłem, ogrzewa wieczory spędzane na świeżym powietrzu - palenisko ogrodowe. Czyli źródło światła i ciepła, będące praktycznym elementem wyposażenia ogrodu i jednocześnie dekoracją, wyróżniającą się stylowym designem. Tak palenisko, jak i różniący się nieco wyglądem, koksownik ogrodowy mają wiele funkcji. Przekonaj się, jak możesz wykorzystać je w swoim ogrodzie!

palenisko ogrodowe

Do czego służy palenisko ogrodowe?

Paleniska ogrodowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas przy ognisku. Dzięki swojej budowie umożliwiają one rozpalanie ognia w dowolnym miejscu - na tarasie czy w ogrodzie - bez obaw o uszkodzenie trawnika. Dzięki temu palenisko ogrodowe oraz kosz na ognisko sprawdzają się:

  • do przyrządzania aromatycznych mięs czy smakowitych warzyw - można grillować, umieszczając nad paleniskiem ruszt lub gotować, wybierając kociołek węgierski,
  • jako źródło ciepła podczas chłodnych wieczorów,
  • jako źródło światła, pozwalając tworzyć przytulną atmosferę,
  • jako stylowa dekoracja ogrodu.

Z koksownikiem czy paleniskiem ogrodowym można grillować, piec, a także spędzać miło czas - to doskonałe rozwiązanie zarówno podczas przyjęć ogrodowych, jak i wieczorów sprzyjających odpoczynkowi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paleniska?

Na optymalny komfort palenia ogniska wpływa kilka czynników, wyróżniających paleniska ogrodowe. Podczas wyboru warto kierować się przede wszystkim:

  • oczekiwaniami względem wydajności - z myślą o spotkaniach w dużym gronie, warto wybrać palenisko ogrodowe z misą o dużej średnicy - ok. 100 cm, jeśli z kolei nie potrzebujesz aż tak dużego paleniska, dobrym rozwiązaniem będzie np. koksownik ogrodowy o wymiarach 30x30x42 cm,
  • bezpieczeństwem - warto zwrócić uwagę na misę - jej wklęsły kształt zapobiega wydostawaniu się drewna z paleniska np. podczas wiatru,
  • jakością - wysokiej jakości kosz na ognisko czy palenisko ogrodowe może być wykonane z wysoce wytrzymałego żeliwa lub surowej stali.

Palenisko czy kosz - co wybrać?

Spośród oferowanych przez sklepy internetowe akcesoriów ogrodowych możesz wybrać:

  • paleniska ogrodowe - niskie, różniące się kształtem i średnicą misy (56 cm - 100 cm) oraz kształtem nóżek, 
  • koksownik ogrodowy - wyróżniający się prostym i stylowy designem kosz na ognisko o wymiarach np. 30x30x42 cm.

W zależności od dodatków, jakie posiadasz w ogrodzie możesz wybrać paleniska lub koksowniki ogrodowe pasujące stylem do mebli ogrodowych czy palenisko ogrodowe z wygodną podstawą.

Stylowe i praktyczne akcesoria do Twojego ogrodu

Producenci zadbali o to, aby niezależnie czy wybierzesz palenisko ogrodowe z dużą misą czy koksownik ogrodowy o wymiarach 30x30x42 cm, stylowy design akcesoriów zdobił Twój ogród. Zaprojektowane z myślą o optymalnej funkcjonalności, przygotowane z wysokogatunkowych materiałów paleniska i kosze na ognisko to jednocześnie nowoczesne grille i stylowe ozdoby, które możesz wybrać odpowiednio do swoich potrzeb.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl