Rodzaje lamp warsztatowych - jaką wybrać?

08-01-2018

Od dobrego oświetlenia w miejscu pracy może zależeć efektywność wykonywanych zadań. Lampy warsztatowe lub inaczej określane jako lampy robocze, są rozwiązaniem, które sprawdzi się nie tylko w warsztacie, ale również w garażu, magazynie czy piwnicy. Jakie cechy powinno posiadać takie oświetlenie i jakie rodzaje lamp możemy znaleźć w sklepach?

Lampa warsztatowa - czyli jaka?

To, co wyróżnia lampę roboczą od innych rodzajów lamp, to jej wytrzymałość i solidne wykonanie. Dzięki temu, sprawdzą się w wielu sytuacjach i w trudnych warunkach. Intensywne światło emitowane przez lampę gwarantuje dobrą widoczność, nawet w późniejszych godzinach, co jest szczególnie istotne dla mechaników samochodowych pracujących również w nocy. Lampy warsztatowe sprawdzą się nie tylko w warsztacie samochodowym, ale również przy naprawie sprzętu oraz w miejscach, w których świadczy się usługi serwisowe.

Rodzaje lamp roboczych

Wśród lamp warsztatowych możemy znaleźć oświetlenie, które będzie się różniło wielkością, rodzajem światła oraz typem akumulatora. Wyróżnia się co najmniej dwa podstawowe typy oświetlenia, które zostaną szerzej omówione w dalszej części artykułu:

  • przenośne - bezprzewodowe lub zasilane przez kabel (np. fluorescencyjna świetlówka),
  • biurkowe - np. lampy kosmetyczne.

Mobilne i poręczne lampy bezprzewodowe

Jest to typ lamp przeznaczonych do trudnych warunków, które muszą cechować się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia i upadki. Doskonale nadają się jako dodatkowe oświetlenie w piwnicy, garażu czy w warsztacie samochodowym. Dzięki kompaktowym rozmiarom i wygodnej rączce, mogą oświetlić miejsca trudno dostępne. Lampy bezprzewodowe ponadto są:

  • lekkie,
  • wstrząso- i wodoodporne,
  • wyposażone w magnetyczną podstawę, gumową obudowę i praktyczny hak,
  • z możliwością ładowania przez sieć lub przez gniazdo zapalniczki samochodowej.

Energooszczędne lampy LED są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na ograniczenie kosztów korzystania z energii elektrycznej. Charakteryzują się długim czasem działania, ok. 4-5 godzin, przy jednoczesnym niskim zużyciu prądu.

Lampa biurkowa i kosmetyczna

Intensywne oświetlenie jest niezbędne podczas wykonywania prac wymagających precyzji i dokładności. Lampy biurkowe sprawdzą się:

  • przy malowaniu paznokci czy innych zabiegach kosmetycznych,
  • przy pracach hobbystycznych, np. sklejaniu modeli,
  • w gabinetach weterynaryjnych,
  • w pracowni protetycznej.

Profesjonalne lampy biurkowe, które są niezbędne przy pracach przeprowadzanych na blacie stołu, charakteryzują się zbliżoną do światła dziennego barwą. Dzięki specjalnemu rastrowi, czyli osłonce świetlówki, światło pada prosto w dół oświetlając dużą powierzchnię i jednocześnie nie przeszkadza użytkownikowi. Łamane ramię lampy zamocowanej do blatu stołu pozwala na regulację kąta i odległości padania wiązki światła oraz dopasowanie oświetlenia do własnych potrzeb.

Kupno lampy warsztatowej - zrób zakupy przez internet!

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem odpowiedniej lampy roboczej do Twojego warsztatu, magazynu, piwnicy czy garażu, zdecyduj się na dokonanie zakupów przez internet. Wiele sklepów online oferuje szeroki wybór lamp w najlepszych cenach. Oszczędzisz czas i energię. W razie problemów z wyborem, możesz skontaktować się z fachowcami i skorzystać z ich doradztwa.

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl