Spalarka ogrodowa do liści i gałęzi

31-10-2018

Jeśli posiadasz ogród, doskonale wiesz, jak problematyczne mogą być zgrabione liście, połamane gałęzie, czy skoszona trawa. Usypane z nich górki zaburzają estetykę ogrodu, a niczym nie przykryte są na nowo roznoszone po ogrodzie przez wiatr. Jak zatem poradzić sobie z organicznymi odpadami? Spalarka ogrodowa to rozwiązanie, które pozwoli się ich pozbyć w bezpieczny i wygodny sposób. Poznaj zalety spalarni i przekonaj się, która z nich sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

 

Jak działa spalarnia ogrodowa?

Spalarka ogrodowa to beczka wykonana ze stali ocynkowanej, w której umieszcza się liście, gałęzie, czy siano i podpala. Dalszy proces spalania odbywa się samoczynnie, pozwalając na dogodną kontrolę ognia. Budowa spalarki sprawia, że ogień nie wydobywa się poza beczkę, a także umożliwia przedostanie się do jej wnętrza odpowiedniej ilości tlenu, co wpływa na szybkość spalania, a także czyni cały proces bardziej przyjazny środowisku. Niemal każda spalarnia ogrodowa wyposażona jest w nóżki, lub w specjalny pojemnik na spodzie, gdzie gromadzi się popiół, którego można pozbyć się w łatwy sposób. Co więcej, popiół ten nadaje się do wtórnego użytku w ogrodzie, jako składnik nawozu.

 

Zalety spalarek ogrodowych

spalarka ogrodowa

Wykorzystywanie do pozbycia się organicznych odpadów spalarki ogrodowej niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla nas, dla środowiska, jak i dla naszych sąsiadów. Wśród najważniejszych zalet spalarek do liści znajdują się:

  • bezpieczeństwo - konstrukcja, w tym wspomniane nóżki, zapobiega niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia,
  • spalanie może odbywać się nawet podczas wietrznej pogody, bez ryzyka pożaru, jak np. w przypadku ogniska,
  • ograniczona emisja dymu, a w nim szkodliwych produktów spalania oraz nieprzyjemnego zapachu - szczególnie w przypadku urządzeń z pokrywą,
  • krótszy czas spalania,
  • praktyczne uchwyty, umożliwiające wygodną i bezpieczną zmianę lokalizacji spalarki.

Warto pamiętać, że dzięki spalarni ogrodowej do liści i gałęzi w ekologiczny sposób pozbędziesz się odpadów, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także mogą być nośnikiem szkodników, czy infekcji. Zatem, urządzenia te mają korzystny wpływ na zdrowie zarówno dzięki ograniczeniu produkcji szkodliwych substancji podczas spalania, jak i poprzez skuteczne zniszczenie źródła bakterii.

 

Jakie urządzenie wybrać?

W sklepach z narzędziami oraz ogrodniczych, a szczególnie w sklepach internetowych można znaleźć pojemnik do palenia odpadów ogrodowych w kilku wariantach. Różnią się one między innymi:

  • pojemnością - wyróżnia się m.in. beczki o pojemności 60 l, 75 l, 100 l,
  • średnicą i wysokością,
  • występowaniem praktycznej pokrywy z kominem.

Która ogrodowa spalarka śmieci organicznych będzie najlepsza dla Twojego ogrodu? Przede wszystkim polecamy modele wyposażone w pokrywę, która skutecznie ogranicza rozprzestrzenianie się dymu i nieprzyjemnego zapachu. Z kolei jeśli chodzi o pojemność - ta zależy od powierzchni ogrodu oraz od liczby drzew. Do niewielkiego ogrodu lub tego, gdzie nie ma zbyt wielu drzew nie ma potrzeby decydować się na spalarkę ogrodową o pojemności 100 l, która okaże się niezawodna wszędzie tam, gdzie powstaje znacznie większa ilość odpadów organicznych.

 

Zadbaj o środowisko ze spalarką do liści

To funkcjonalne urządzenie to korzyści dla Ciebie i dla całego otoczenia. Dzięki spalarce blaszanej pozbędziesz się odpadów ogrodowych bez obaw o swoje zdrowie, reakcję sąsiadów oraz o środowisko. Zapomnisz o dymie, który uciążliwie gryzł w oczy i o towarzyszącym mu, drażniącym nos zapachu. Wybierz spalarnię ogrodową na swoją działkę i wspieraj ekologię!

 

Sprawdź inne polecane produkty:

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl