Walizka narzędziowa - niezbędny element każdego warsztatu

03-03-2020

Porządek w miejscu pracy to gwarancja sprawnie i szybko wykonanych zleceń i projektów. Jak wybrać skrzynkę na narzędzia, która ułatwi życie? Nerwowe poszukiwanie zagubionych w tajemniczych okolicznościach narzędzi dotyczy prawie każdego majsterkowicza. Obecnie na rynku są dostępne walizki na narzędzia różniące się rozmiarem, materiałem i oczywiście ceną. Dowiedz się, jaka skrzynka na narzędzia będzie najlepsza.

Walizka

Czy potrzebna jest walizka do warsztatu?

Utrzymanie porządku podczas pracy nie należy do prostych zadań. Są osoby, które odnajdują się w kontrolowanym chaosie i bez większych problemów znajdują swobodnie rozrzucone po warsztacie narzędzia. Jednak większość osób chce wiedzieć, gdzie znaleźć potrzebne w danym momencie narzędzie. Jeśli należysz do drugiej grupy, zdecydowanie warto kupić skrzynkę. Szkoda tracić czas na frustrujące poszukiwania odpowiedniego śrubokrętu czy kombinerek. Musisz się jedynie dowiedzieć, jak wybrać skrzynkę na narzędzia.

Skrzynka na narzędzia - zastosowanie

Zastanawiasz się, komu przyda się taka walizka? Skrzynki narzędziowe mają szerokie zastosowanie, co pozwala ich użytkowników podzielić na kategorie. 

Typ majsterkowicz

Taki typ korzysta z narzędzi od święta - kiedy się coś zepsuje w domu lub potrzebuje spędzić trochę czasu w samotności. Wtedy w pełni oddaje się swojej pasji. Takiej osobie w zupełności wystarczy standardowa skrzynka do garażu lub innego pomieszczenia w domu.

Typ elektryk

W tym przypadku sytuacja jest prosta. Typ elektryk potrzebuje profesjonalnej skrzynki na narzędzia, która ułatwi mu codzienną pracę. Wiele zależy od tego, czego dotyczy aktualne zlecenie. 

Typ złota rączka

To typ człowieka, który lubi mieć wszystkie narzędzia pod ręką, ponieważ zawsze może jednego z nich potrzebować. Dobrym rozwiązaniem będzie mobilna skrzynka lub ruchomy warsztat. 

Typ kierowca

To osoba, która posiada samochód i jest odpowiedzialnym kierowcą. Wie, że w razie potrzeby powinien mieć narzędzia pod ręką, dlatego poważnie zastanawia się, jaka skrzynka na narzędzia będzie najlepsza

Jaka skrzynka do warsztatu - duża czy mała?

Wiele zależy od tego, co znajduje się w skrzynce narzędziowej. Ilość i rodzaj używanych narzędzi wpływa na rozmiar walizki. Małe skrzynki są bardzo praktyczne i świetnie sprawdzą się do przechowania:

 • kombinerek,
 • wkrętaków,
 • taśmy izolacyjnej,
 • młotków,
 • śrubokrętów,
 • kluczy.

Jeśli często zabierasz narzędzia ze sobą, lepszym rozwiązaniem będzie mobilna walizka o dużej pojemności. Jest to nie tylko poręczny sposób na przechowanie narzędzi, ale również ulga dla Twojego kręgosłupa. Zastanawiasz się, jaka walizka do warsztatu spełni Twoje oczekiwania? Jeśli producent dba o detale takie jak mocna rękojeść, otrzymasz solidny produkt, z którego będziesz korzystać przez lata. 

Warto mieć na uwadze, że zwykle producenci nie podają informacji o pojemności danego modelu. Wybierając skrzynkę do warsztatu należy sprawdzić jej wymiary, co pozwoli uniknąć rozczarowania. Za duże walizki na narzędzia uznaje się te, które mają przyjemniej 45 centymetrów szerokości. Jednocześnie zwróć uwagę, czy będzie łatwa w transporcie.

Walizka do warsztatu - z jakiego materiału?

To z jakiego materiału wykonana jest walizka do warsztatu, ma szczególne znaczenie w przypadku osób przemieszczających się wraz z narzędziami. Skrzynka do warsztatu może być:

 • plastikowa,
 • aluminiowa,
 • metalowa.

Jeśli najczęściej korzystasz z narzędzi poza domem, praktycznym i trwałym rozwiązaniem będzie walizka z metalu. Jednak większość skrzynek wykonana jest z plastiku. Wówczas znaczenie ma jakość oraz grubość tworzywa, z jakiego wykonana jest walizka do warsztatu. Ważne jest również z jakiego materiału są zapięcia - w tym przypadku dobrze sprawdza się aluminium.

Jaka skrzynka i dla kogo? 

Z wyborem odpowiedniej skrzynki na narzędzia jest trochę jak z wyborem samochodu. Istnieją typy osób, którzy potrzebują auta o określonych parametrach. Podobnie jest w przypadku osób, o których była mowa wcześniej. Wiesz już, jak wybrać skrzynkę na narzędzia, ale czy wiesz jak dostosować skrzynkę do Twoich potrzeb

 1. Typ majsterkowicz powinien być zadowolony ze standardowej skrzynki z plastiku. Jej rozmiar zależy jedynie od ilości i wielkości posiadanych narzędzi. 
 2. Typ elektryk często się przemieszcza, ale jednocześnie korzysta ze specyficznych narzędzi. Takiej osobie wystarczy średniej wielkości lub rozsuwana skrzynka z plastiku.
 3. Typ złota rączka dobrze się odnajdzie, korzystając z mobilnej skrzynki lub ruchomego warsztatu. Dzięki temu wszystkie narzędzia będą pod ręką, a mechanizm działania takich skrzynek, znacznie ułatwia pracę. 
 4. Typ kierowca musi przede wszystkim zdecydować, czy zależy mu na przestrzeni w samochodzie. Jeśli tak, wtedy mała skrzynka będzie wystarczająca. Wiele zależy także od modelu samochodu. 

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji, jaką skrzynkę na narzędzia wybrać, warto skonsultować się ze specjalistą i znajomymi oraz zapoznać się z ofertą producentów. Pamiętaj, że dobra skrzynka to taka, z której nie będą wystawać narzędzia. 

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl