Jak zadaszyć taras?

07-01-2021

Zadaszenie tarasu gwarantuje nam ochronę przed słońcem i deszczem, jednak jak zadaszyć taras, aby był dla nas w pełni funkcjonalny? Wszystko zależy od jego rodzaju  oraz naszych preferencji, a także budżetu, jakim dysponujemy. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, możesz znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. Ale czy warto inwestować w zadaszenie tarasu? Jak najbardziej! Dzięki zadaszeniu żadne warunki atmosferyczne nie będą Ci straszne —będziesz mógł spędzić czas na powietrzu w deszczowy, wiosenny poranek lub zrelaksować się w cieniu, gdy z nieba leje się żar. Jesteś ciekawy, ile kosztuje zadaszenie tarasu? Czym i jak zadaszyć taras? Jakie zalety mają żagle słoneczne? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. 

zagiel

Różne rodzaje tarasów

To, jakie zadaszenie nad tarasem wybierzemy, zależy w dużej mierze od typu tarasu, który posiadamy. Wyróżniamy dwa główne typy takich konstrukcji: tarasy naziemne i nadziemne.

Taras naziemny

Taras naziemny jest zbudowany bezpośrednio na gruncie i przeważnie sąsiaduje z salonem. Dzięki temu tworzy strefę przejściową pomiędzy domem a ogrodem. Takie rozwiązanie jest stosunkowo tanie, a przy tym bardzo trwałe i niezbyt skomplikowane w konstrukcji. Daje bardzo dużą dowolność w kwestii wykończenia, kształtu, czy zastosowanych materiałów. 

Taras nadziemny 

Tego typu taras jest wyprowadzony ponad poziom gruntu i wykonuje się go zwykle w sytuacji, kiedy nasz dom jest wyniesiony wysoko ponad teren. On również łączy dom z ogrodem, ale w tym przypadku do ogrodu zejdziemy po schodkach. Taras nadziemny może być usytuowany nad pomieszczeniem (na przykład nad garażem lub salonem). 

Różne rodzaje zadaszeń

Dach nad tarasem może być wykonany z różnych materiałów  szkła, pleksi, tkaniny, drewna, metalu lub poliwęglanu. Nowoczesne zadaszenie tarasu może być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zadaszenie tarasu z materiału, czy z drewna, na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji w różnym stylu i przedziale cenowym. Najczęściej spotykane zadaszenia tarasów to:

  • markizy — w wersjach stałych lub składanych, sterowanych ręcznie lub elektronicznie
  • konstrukcje szklane, drewniane lub z tworzyw sztucznych — pełne lub otwarte
  • parasole, namioty i żagle — eleganckie i funkcjonalne, a przy tym dające możliwość schowania ich poza sezonem, aby się nie niszczyły

Jak tanio zadaszyć taras przy domu? Zdecyduj się na rozwiązania, które nie wymagają budowania stałej konstrukcji, takie jak parasole, czy namioty. Cena stałego zadaszenia tarasu może wynieść kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Żagle słoneczne

Wyjątkowym rodzajem zadaszenia tarasowego są żagle przeciwsłoneczne, które zapewnią przyjemny cień latem, a także ochronią przed lekkim deszczem. Oferowane modele występują w różnych kształtach, wielkościach i kolorach, dzięki czemu każdy może dobrać produkt najlepiej odpowiadający jego potrzebom i oczekiwaniom. Ten typ zadaszenia co prawda nie sprawdzi się przy bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych, ale posiada wiele innych zalet, dzięki którym zjednał sobie wielu fanów na całym świecie. Żagle słoneczne są praktyczne i bardzo pięknie prezentują się nie tylko na tarasie, ale również na balkonie, czy ogrodzie, a przy tym nie nadwyrężą domowego budżetu i mogą służyć nam przez wiele sezonów. Tkanina, z której są wykonane, zatrzymuje aż 90% szkodliwego promieniowania UV i można prać ją w pralce, dzięki czemu żagle przeciwsłoneczne są bardzo proste w konserwacji. Ten zestaw cech sprawia, że żagle przeciwsłoneczne są jednym z najlepszych rodzajów zadaszeń na rynku. 

Nieważne, czy posiadasz taras zadaszony, czy odkryty, balkon lub przydomowy ogródek — taka przestrzeń to miejsce pełne niesamowitego potencjału. Przy niewielkim nakładzie finansowym oraz odrobinie inwencji, możesz uczynić z niego prawdziwą oazę do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także relaksu w samotności. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy chętnie doradzą i podpowiedzą, w jaki sposób możesz to osiągnąć, dzięki wielofunkcyjnym żaglom przeciwsłonecznym. 

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl