Jaki wózek transportowy wybrać?

27-04-2020

Czy wiesz, że wózek transportowy równie dobrze sprawdzi się w Twoim garażu, co w rozległym magazynie? Jego funkcjonalność pozwala wykorzystywać go na różne sposoby, niezmiennie sprzyjające usprawnieniu i ułatwieniu pracy. Przekonaj się, jakie wózki transportowe stanowią najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku.

wozek

Dla kogo wózek transportowy będzie niezawodny?

Wózek transportowy to praktyczne rozwiązanie zarówno w miejscach pracy (nie tylko w magazynach czy transporcie), jak i w obszarze przydomowym czy podczas zakupów. Wózki transportowe z powodzeniem wykorzystywane są przede wszystkim:

  • w firmach - tego typu wózki kojarzą się głównie z magazynami, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Można wykorzystać je wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport towarów o dużych gabarytach i dużej wadze, czyli na przykład w branży budowlanej, w placówkach pocztowych, w firmach transportowych;
  • do użytku prywatnego - na dużych zakupach np. z zakresu ogrodnictwa, rolnictwa, materiałów budowlanych, mebli, sprzętów AGD, a także podczas przeprowadzki czy w garażu, np. do transportu drewna do kominka, czy innych produktów. 

Oferta wózków jest szeroka, dzięki czemu z łatwością można dopasować model odpowiednio do wymagań oraz do zastosowania. Na przykład do użytku prywatnego dobrym rozwiązaniem będzie wózek transportowy składany, ponieważ zajmuje niewiele miejsca.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w wózek transportowy? 

Wygoda, wydajność i bezpieczeństwo pracy. To główne korzyści, jakie zapewniają wózki transportowe. Dzięki nim możliwy jest transport towarów bez obciążania kręgosłupa, często także bez konieczności korzystania z pomocy innych osób. Wózek transportowy pozwala również wykonywać pracę znacznie szybciej, niż wtedy, gdy z niego nie skorzystamy.

Jak wybrać odpowiedni wózek transportowy? 

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji - wśród nich znajdziesz wózek transportowy schodowy, wózek transportowy składany, wózek do butli, wózek platformowy, ze skrzynką, wózki transportowe dwukołowe, trójkołowe czy czterokołowe - i wiele innych. Zatem, jaki wózek transportowy wybrać? Należy określić przeznaczenie wózka - znaczenie mają tutaj przede wszystkim:

  • gabaryty transportowanych towarów, 
  • rodzaj towarów,
  • możliwości przestrzeni, w której wózek będzie przechowywany.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka transportowego? 

Zastanawiasz się, czy wybrać tańszy wózek, czy lepiej jednak zainwestować w nieco droższy model? Wybrać wózek transportowy składany czy schodowy? Lepiej sprawdzi się wózek transportowy ręczny dwukołowy czy czterokołowy? Jaki wózek transportowy wybrać, by móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności? Chcąc wybrać optymalne rozwiązanie, weź pod uwagę przede wszystkim:

  • maksymalny udźwig - nie każdy wózek został przystosowany do przewożenia towaru o dużej wadze;
  • konstrukcję - czyli jakość wykonania i zastosowane materiały - tylko wysokiej jakości wózki towarowe zapewnią bezpieczeństwo transportu oraz umożliwią długotrwałą eksploatację;
  • zwrotność - czym bardziej zwrotny wózek tym większe możliwości manewrowania.

Wybierając wózek transportowy, postaw na sprawdzone rozwiązania i profesjonalny sklep - sprawdź ofertę sklepu internetowego Nikotools.

Chcesz złożyć zamówienie
hurtowe?

Skontaktuj się z nami!

A może potrzebujesz pomocy w wyborze?
Chętnie doradzimy!

Jesteśmy dla Ciebie 24/7.

601 444 762

sklep@nikotools.pl